16. Matáv Vivicittá Városvédő Futás - 2001. április 8.

Európa 75 városában több mint 250 000 futó rajtolt vasárnap a hagyományos városvédő futáson.
Budapesten a 12 kilométeres MATÁV-VIVICITTÁ-n idén először hirdetett a szervező Budapest Sportiroda rövidebb távot is.
A meteorológusok által napok óta harangozott zápor, zivatar - idén is - elkerülte a versenyt. Kicsit párás, de kellemes futóidőben 8000-en értek célba a két távon.
A férfiak 12 km-es versenyét két fiatal párharca jellemezte, mely csak az utolsó kilométeren, a Margit-híd emelkedőjén dőlt el a Vasas futója, Zatykó Miklós javára, aki nagyon remek idővel, 36 perc alatt ért célba.
A nőknél Simona Staicu 5 kilométernél robbantott, és 150 méteres előnyét a célig megőrizte a nyíregyházi Rakonczai Beáta előtt.
A győztesek után 60 percen keresztül özönlöttek az amatőrök, köztük politikusok, közéleti személyiségek, híres sportolók, újságírók.
Az eredményhirdetést követő sorsoláson gazdára talált a budapesti Vivicitták 50 000. indulója is. A szerencsés nyertes a 40 éves budapesti Mészáros Zoltán, aki idén 10. alkalommal teljesítette távot.

Válaszd ki a kívánt évszámot, és máris olvashatod, mi történt abban az évben a
Vivicittá Városvédő Futáson: hányan, milyen útvonalon teljesítették a távot, ki lett a győztes, milyen volt a versenypóló, a versenylogó, stb...