Egyéb hasznos információk
Nevezéssel kapcsolatos :
Figyelem! – nevezésed csak a nevezési lap és a befizetést igazoló szelvény együttes leadása esetén érvényes. Ha a kettő közül valamelyik hiányzik, a nevezésed a problémás nevezések közé kerül, és a rajtszámfelvétel a szokásosnál hosszabb időt vehet majd igénybe.
Március 31-április 11. között személyesen a BSI nevezési irodájában (1138 Bp. Váci út 152.), munkanapokon 9-17 óra között. Úgy tervezz, hogy a déli órákban, ebédidőben a nevezési irodának nagy a forgalma.
Öltöző-Ruhatár :
Ruhatár Az öltöző mellett felállított sátorban 15 óráig ruhatár üzemel. Fontos! A rajtszámod mind csomagleadáskor, mind csomagfelvételkor legyen nálad. Ez alapján kapod ugyanis a ruhatári ellenőrzőszámot, mely rákerül a rajtszámod hátuljára és a csomagodra. Figyelem! A ruhatárban értékmegőrzést nem vállalunk!
WC Mobil WC-ket a Margitsziget Központi útjával párhuzamos sétaút mellett találsz.
Rajtok és távok és útvonalak
A startvonalnál úgy sorakozz fel, hogy a várható befutóidőd zónájából indulj. A különböző versenyidők zónáit (50 perc alatt, 50 perc – 1 óra, 1 óra-1óra 10 perc, 1óra 10 perc fölött) jól láthatóan feltüntetjük, figyeld az eligazító táblákat! Felkészülésed során minden bizonnyal körvonalazódik egy reálisan teljesíthető célidő. Kérünk, hogy saját és futótársaid érdekében ezt vedd figyelembe a rajtnál! Nem jó érzés, ha kerülgetned kell másokat és nem jó, ha mások kerülgetnek Téged egy futóversenyen. Ha kételyed támadna, inkább rajtolj a tervezettnél egy kicsit hátrébb. Jóval élvezetesebb lehagyni másokat, mint hogy Téged hagynak le!
Frissítő állomások az útvonalon
A frissítő állomások asztalain isotoniás italt poharakban kiöntve találsz, fel tudsz még venni vizet. Midicittán a Margitszigeti Centenáriumi Emlékműnél Vivicittán a Lánchíd utcánál és a Margitszigeti Centenáriumi Emlékműnél
A frissítőállomásokon a poharas frissítőt csak a mezőny elejének és a végének tudjuk kézbe adni. Amikor a futók sűrűn érkeznek már neked kel elvenni az italodat A frissítőállomásoknál keletkezik gyakran a legnagyobb baj. Ne próbálj meg becsúszni két futó között egy gyors italért vagy ételért. A futóversenyen is tartsd be az alapvető illemszabályokat, várd ki a sorod és emlékezz rá, hogy gyakran a távoli végen vannak kevesebben. Ne vegyél el többet, mint amire szükséged van, mert valószínűleg számos futó lesz mögötted, akiknek még nálad is nagyobb szüksége lehet a frissítésre.
Sorsolás
Sorsolás az adott táv indulóinak célba érkezése után negyed órával a nagyszínpadon kezdődik. Azokat a szerencséseket, akik a helyszínen nem tudják átvenni nyereményüket, írásban értesítünk és ajándékukat a BSI nevezési irodájában személyesen átvehetik.
Verseny napján Mindig érdemes odafigyelni a verseny hangosbemondójára! Néhány dolog megváltozhat, módosulhat a verseny napján és erről csak így tudunk már tájékozatni. A verseny napján hangosbemondó fog működni a célterület környékén, ez kizárólag a hivatalos versenyközlemények bemondására szolgál, Nem elveszett rokon vagy ismerős után kutató futóknak!
Találkozási pont A versenyközpont helyszínén felállítunk egy messziről is jól látható „Találkozási pont” táblákat, hogy e körül egymásra találjanak futótársak, iskolatársak, rokonok és szurkolók. Ha társasággal vagy az osztállyal jöttök a versenyre, ez egy biztos pont, ahol a nagy tömegben is összefuthattok.. A rajtok előtt a futótársakkal, kísérőkkel egyeztessétek a futás utáni találkozás pontos helyét.
Kilométerjelzők: Minden egyes kilométert egy 2 méter magasan elhelyezett táblával jelölünk az útvonalon, melyen az adott kilométer számát láthatod. Ezzel is ellenőrizheted magad, hogy az általad és a felkészülésednek megfelelő iramban teljesítsd a távot.
Információ Minden versenyünkön egy külön információs csapattal találkozhatsz, akik nemcsak az adott versennyel kapcsolatban segítenek eligazodni. Ha érdekelnek más BSI versenyek részletei, vagy nevezni szeretnél az év további futó-, gyalogló távjaira, esetleg elő szeretnél fizetni a Spuri Futó-Triatlon Magazin számaira, keresd a BSI információs sátrát a Versenyközpont területén!
Elveszett gyerekek A verseny forgatagában szülőktől elkeveredett gyermekekről az információs sátorban tudnak felvilágosítást adni. Kérünk Benneteket, hogy hozzájuk és ne a nagyszínpadon dolgozókhoz forduljatok segítségért!
Chipes versenyeynél.
Chip letéti díját 1000 Ft-os bankjegyben hozd magaddal, hogy elkerüld a váltással kapcsolatos procedúrát. A rajtszámátvételnél nincs pénzváltás!!!
Chip kontroll! Rajtszám felvételkor a chipedet tudod ellenőrizni, hogy működik-e a chip és valóban a Te adataidhoz van az a chip rendelve. A nevezési irodában külön erre a célra felállított számítógépnél tudod te saját magad ellenőrizni. A versenyközpontban a nevezési sátorban Chipkontroll feliratú táblával jelölt asztalnál, a Petőfi Csarnok nagytermében a kijáratnál ellenőrzik a ChampionChip-es kollegák.
Legyen saját chiped Kedvezmény! Saját ChampionChippel indulók előnevezés esetén 500 Ft kedvezményt kapnak, amennyiben a nevezési lapon feltűntetik a chip kódszámát A ChampionChip sárga személyi chipjei megvásárolhatók a BSI nevezési irodájában, a Spuri Futóboltban és a BSI versenyein az információs sátorban. Ára: 7 500 Ft
Megéri beszerezni, mert: • A világon bárhol használható, ahol ChampionChip időmérő rendszert alkalmaznak • Névre szóló, nincs több letéti díj, nincs több sorban állás. • A BSI versenyein, előnevezés esetén 500 Ft kedvezményt adunk a saját személyi chippel rendelkező futóknak, ha annak kódszámát feltűntetik a nevezési lapon. • Egy életre szól.
Csak maratonnál Tészta-parti Minden nagyobb maratoni verseny elmaradhatatlan kísérőrendezvénye a nagy futás előtti napon rendezett tészta-parti. A Plus Budapest Nemzetközi Maratonon ez már az 1984-es kezdetektől hagyomány. Itt a remek alkalom, hogy futótársaidtól tanácsot, segítő támogatást kapj vagy épp ellenkezőleg! – gyakorlott maratoni futóként tapasztalataiddal segítsd a másnap debütálókat. A tészta-partin alkalmad nyílik az Asics iramfutókkal való eszmecserére is. A tészta-parti szeptember 29-én 16 órától 18 óráig lesz a Felvonulási téren, melyre a maratonisták rajtszámfelvételkor ingyenes jegyet kapnak. Maratonisták, ekidenesek, stafétások, 30 km-t futók ingyen kapják, vendégeknek 700 Ft-ért vásárolható. Hívd meg barátaidat, csapattársaidat, rokonaidat! Jó szórakozást!
Csak maratonnál ASICS iramfutók a 22. Plus Budapest Nemzetközi Maratonon
A maraton az állóképesség versenye, ami szabályos iramot követel. A futók egyik legnehezebb feladata, éppen az, hogy a 42.195 kilométer alatt megtartsák azt az állandó ritmust, amivel sikerül az előre eltervezett céljaikat megvalósítani. A 22. Plus Budapest Nemzetközi Maraton szervezői és ASICS ebben szeretnének a versenyzők segítségére lenni. A korábbi évekhez hasonlóan, a mezőnyben iramfutók is indulnak, akik tapasztalt maratonisták, és akik az előre meghatározott befutóidő teljesítéséhez szükséges tempóban futnak..
Maraton félmaraton Orvosi tudnivaló A verseny napján a rajt előtt valamilyen panasz merülne fel, az orvosi sátort a rajtfolyosó és a Sörsátor között találod meg. Ha az útvonalon a mezőnyben valaki rosszul lesz a legközelebbi kilométerjelző tábla őrének kell szólni vagy a frissitőállomáson kell jelezni hol történt a rosszullét. Illetve minden rajtszám hátoldalán van egy SOS szám is 20-965-19-66. Megjegyzés: Ha gyógyszer hatása alatt vagy valamilyen egészségügyi körülmény fennállása mellett futsz, ezt írd a rajtszámod hátoldalára.
Ne engedd, hogy olyan futó fusson melletted, aki nem nevezett be a versenyre! Nem igazságos azokkal szemben, akik fizettek azért, hogy futhassanak.
Eredménylistás versenyeknél Eredménylista A versenyközpont előtti füves területen felállított táblákon a ratjlista helyére lesz kitéve. A www.futanet.hu honlapon szeptember 8-án estétől már elérhető a 10 km-es részidőt is tartalmazó eredménylista A versenyről eredményfüzet készül, melyet a verseny után kb. 4 héttel postán minden célba érkezőnek eljuttatunk (a párosok tagjainak külön-külön).
Az útvonal különböző pontjain fotográfusok fognak fényképezni, ne felejts el mosolyogni ha látod őket attól függően, ahogy érzed magad! Kiváltképp mikor áthaladsz a célvonalon. Pár nappal a verseny után meg lehet tekinteni a versenyen készült fotókat a www.futanet.hu honlapján.
Futó etikett
Érkezz időben! – hogy a versenyközpontban és az öltözőknél elkerüld a sorban állásból adódó idegeskedést, hogy legyen időd találkozni a rég nem látott barátokkal, vagy hogy új ismerősökre, futótársakra találj.
Vivi-Maraton -félmaraton Időzónás beállásnál
Felkészülésed során minden bizonnyal körvonalazódik számodra egy reális, megvalósítható befutóidő. Saját és futótársaid érdekében arra kérünk, hogy a tervezett idődnek megfelelő helyről indulj, és ne állj másik zónába! Ez elsősorban a Te érdeked.
Általános Ne engedd, hogy olyan futó fusson melletted, aki nem nevezett be a versenyre! Nem igazságos azokkal szemben, akik fizettek azért, hogy futhassanak.
Ne állj meg hirtelen a verseny közepén. Ha úgy érzed, hogy meg kell igazítanod a cipőfűződet vagy egy kavics ment a cipődbe, állj félre az út szélére és ott intézd el a dolgot.
Ha pár másik futóval haladsz együtt, ne álljátok el az utat teljes szélességében. Ha hallod, hogy valaki megelőzne, mihamarabb állj félre és hagyd őt elmenni.
Mikor megkapod az érmet, köszönd meg mindenkinek aki saját idejét áldozta azért, hogy a verseny napja jól sikerüljön.
Kérünk, hogy a versenyközpont területén és az útvonalon is ügyelj a tisztaságra! Használd a kihelyezett hulladéktárolókat, és ne szórd el a szemetet! A versenyhelyszín eredeti állapotba való visszaállítása nagyon nagy feladat, köszönjük, hogy ezzel is segítetted a munkánkat!
Csak a maratonnál Maratoni tippek Mit tegyünk? 1. Felkészültél a versenyre és szándékodban áll célbaérkezni rajta. Ne add fel, hacsak nem szenvedsz valamilyen sérülést. Az agyad játszik majd veled de ne hagyd, hogy győzzön. 2. Ügyelj a kellő kipihentségre az utolsó héten. Jobb alulkészülten indulni egy versenyen mint túl-edzetten. Az előbbi esetben mindig találsz valahol még több energiát, az utóbbiban ha egyszer vége akkor vége. 3. Gondosan nézd át a felszerelésedet. Teríts ki mindent magad elé 3-4 nappal a verseny előtt. Így tudni fogod, hogy semmit nem felejtesz el. 4. Fuss egyet (könnyedén!) a verseny napja előtt. Két-három kilométer nem fogja kimeríteni az energia tartalékaidat és fellazítja a feszültséget vagy verseny előtti izgalmat amit esetleg érezhetsz. 5. Olvass egy jó könyvet elalvás előtt a verseny előtti napon. Így az elméd nem az előtted álló feladattal fog foglalkozni. 6. Fogyassz el egy jól kiegyensúlyozott vacsorát a verseny előtti napon. Ez általában fehérjéket, szénhidrátot és egy kevés zsírt jelent. Egy kis desszert is jót tesz. 7. Ragassz tapaszt oda ahová szükséges és olajozd be amit kell. Egészségügyi tapaszt a mellbimbókra (nőknek és férfiaknak) és vazelint a combok közé, hónaljak alá és a lábujjak közé ha hajlamos vagy kidörzsölésre. 8. Szappannal zuhanyozz le a verseny reggelén. Ez eltávolítja az olajok egy részét a test felületén és tovább hűsen tartja a szervezetet, ami fontos a korai kiszáradás elkerülése érdekében. 9. Oszd fel a versenyt darabokra. 5 kilométerekre, hogy érezd az előrejutásodat. 10. Maradj meg egy egyenletes tempónál amiben biztos, hogy végig tudsz futni. Viselj karórát és ne hagyd, hogy az izgalmak nagyon elvonják a figyelmedet. Hátulról figyelmeztetni fognak, hogy indítsd el az órád ahogy áthaladsz a startvonalon, így tudni fogod valódi versenyidődet a távra.