Előzetes eredmények a Balaton Szupermaratonról

Március 18-án, csütörtökön délelőtt 11 órakor elrajtolt a több mint hatszáz fős futókaraván, azaz a 3. BSI Balaton Szupermaraton mezőnye. A siófoki Aranypartról 140 egyéni induló, 30 páros és 70 váltó első embere vágott neki a négynapos Balaton körüli futóeseménynek, valamint a rájuk váró 195 kilométernek. Rajtuk kívül a napi Maraton+-t vállaló 10 induló állt még ott a startnál. A futók napsütésben, 11 fokos időben startoltak. A mezőnyt Horváth Károly, Siófok alpolgármestere indította útjára: a résztvevők az első napon 46,7 kilométert tettek meg Siófoktól Fonyódig, főként a Balaton partján haladva. Az időjárás kedvezett a futóknak, akik napos, csapadékmentes időben teljesítették a távot. A férfiak között Rostás Pál bizonyult a leggyorsabbnak, míg a nőknél Marótiné Bense Krisztina nyerte a napi szakaszt. A párosoknál a Coca-Cola Testébresztő 2 férfi párosa, a nőknél Szolnoki Vadmacskák nyertek a vegyes duóknál Crazy Runners győzött. A férfi váltók között MH 54-es Veszprém I. volt a legjobb, a hölgyeknél pedig a TTT-HSE LYÁNYOK. A 3. BSI Balaton Szupermaraton március 19-én, pénteken a Fonyód-Szigliget közötti 52,9 kilométeres szakasszal folytatódik, amely a négynapos megmérettetés leghosszabb napi távja.

Megosztjuk veletek a 3. BSI Balaton Szupermaraton előzetes eredményeit: láthatjátok, kik voltak a dobogósok az első napon.