|
MEGÚJUL A SZABADIDŐSPORT PÁLYÁZAT
Egyre több egyetemista és főiskolás sportoljon rendszeresen: ezt célozza a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség szabadidősport pályázat megújult, teljesítményarányos elosztási rendszere. 2014-től azok a felsőoktatási intézmények részesülnek a 15 millió forint keretösszegű támogatásból, amelyek jelentős számú hallgatót tudnak megmozgatni a SportPont Programon keresztül.
Így nincs más hátra, mint minél több sportos programot szervezni, azokat bekapcsolni a programba és indulhat a pontgyűjtés!
Több sport, több pont, több forrás: megújul a szabadidősport pályázat
A MEFS megújult szabadidősport pályázat rendszere teljesen új, eredményesség alapú elgondolás mentén indul el a korábbi évek forráselosztási gyakorlatához képest. A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájával egyeztetve, a 2014/2015-ös tanévtől kezdődően a MEFS a szabadidős pályázatokkal is a SportPont Program sportnépszerűsítő, hallgatói aktivitást célzó terveit és ezzel az intézményi szintű sport fejlesztését kívánja segíteni. A regisztráció és a pontgyűjtés alapján elnyert pályázati összeg csak szabadidősport szervezésére és rekreációs célú sportolásra fordítható majd, például: sportnépszerűsítő eseményekre, sportágválasztó egyetemi fesztiválokra, sportnapokra, intézményi versenyekre vagy gólyatáborok sportprogramjainak szervezésére. Minden MEFS tagsággal rendelkező felsőoktatási intézmény pályázhat. A benyújtás határideje március 31.
2013-ban a TÁMOP "Sport a felsőoktatásban" és a MEFS – MOB KMR intézményi sportiroda pályázatok részeként 18 integrált sportiroda jött létre az intézményeken belül. Ezek lehetnek a fő megvalósítói az intézményi sportprogramok bekapcsolásának a SportPont rendszerébe. Minél több hallgató regisztrál és gyűjt pontot a sportrendezvényeken 2014. június 30-ig, annál több szabadidősport támogatásra számíthat az adott intézmény. Így mostantól még inkább érdemes a hallgatókat sportolásra motiválni és minden lehetőséget megadni nekik a mozgásra.
A MEFS kiemelt célkitűzése a már sportoló hallgatók ösztönzése mellett, a jelenleg még nem sportolók elérése és megmozgatása. Fontos, hogy a sport ne csak eseti program legyen a fiatalok számára, hanem szervesen beépüljön hétköznapjaikba, váljon szokásukká és az egyetemekről, főiskolákról kikerülve is része legyen - ezáltal sokkal egészségesebbnek ígérkező - életüknek.
A SportPontok tehát "aranyat" érnek idén. Az intézményeknek érdemes bekapcsolódni a körbe: több sporttal, több pont, több anyagi forrás és még több sportoló fiatal nyerhető.
Forrás: MOB